piątek, 12 grudnia 2008

Akufen w SQJuż dzisiaj Akufen w SQ. Spora ekipa się zebrała, każdy chce zobaczyć w akcji mistrza microhouse'u, nawet Pan Janeczek się wybiera na 12h do Poznania! Jaki jest sens jechać pociągiem 14h w obie strony żeby być w stolicy Wielkopolski przez 12 to inna sprawa. No cóż, liczy się zajawka. Ja kiedyś pojechałem do Holandii tylko by napić się kawy ;) i po 8h wracać...

Może więcej o bohaterze dzisiejszej imprezy.

Akufen , prawdziwe imię Marc Leclair, jest pochodzącym z Montrealu muzykiem robiącym głównie microhouse i minimal house (choć nie tylko, ale o tym później). Wydawał on swoją twórczość między innymi na takich renomowanych labelach jak Perlon czy Trapez. W 2002 roku wydał długogrającą płytę pt. "My Way" na Force Inc., którą pozamiatał cały elektroniczny światek :) Łatwo rozpoznać jego styl, gdyż używa on wielu pociętych mikrosampli do budowania na pierwszy rzut ucha nie do końca składnych kompozycji (jakby ktoś kręcił pokrętłem zmiany częstotliwości w radiu), lecz po chwili słuchania wszystko układa nam się w genialną całość. Sztandarowym przykładem jest kawałek "Deck The House".W 2005 roku, już jako Marc Leclair, wyszła płyta "Musique Pour 3 Femmes Enceintes" na której Marc pokazuje nam swoje ambientowo-modern classic alter ego. Płyta jak najbardziej do sprawdzenia! Buszkers highly recommends. Poniżej filmik z festiwalu w Szanghaju.
Jak widać pan Leclair zdecydowanie wie o co chodzi, więc jakby ktoś się zastanawiał co dzisiaj robić w Poznaniu to zapraszam do SQ. Przyjdźcie wcześniej, bo na supporcie Feelaz, poznański techniczny faworyt #1.

Na koniec mój ulubiony kawałek z "My Way" - "Skidoos".
Pzdr,
Buszkers

1 komentarz:

Sebol pisze...

Nie jestem pewny czy udało mi się wczoraj posłuchać Afukena czy Akufena :P Ale impreza godna, szczególnie pod względem towarzyskim! Pozdrawiam całą Ekę!