piątek, 26 czerwca 2009

Klub CBGB


Klubów na świecie są tysiące, miliony. Stworzyć dobry klub nie jest proste, a doprowadzić do statusu miejsca kultowego udaje się (na szczęście) wyjątkowo rzadko.
Recepty oczywiście nie ma, elementów układanki jest zbyt wiele. Kultowe miejsca jednak istnieją i jednym z nich jest nowojorska, punkowa knajpa CBGB, która ma status Home of Underground Rock (since 1973) .

Domyślam się, że nie wszyscy z Was lubią ostre gitarowe granie, a tym bardziej nie zaglądacie dość często na nowojorski Lower East Side.

Możecie jednak nie ruszając się z miejsca zajrzeć do niesamowitego wnętrza miejsca, które oficjalnie opisuje się (sic!) tak:
I was the birth place of punk.
I was where rock n roll belongs... a small dirty, beer soaked, dark pit of a club with the best stage sound in the city. My walls were held together by years of layers of flyers and stickers. My uneven wood floors were caked with dried up booze, blood, sweat, and who knows what else.


Brzmi imponująco, zatem zapraszam do wyjątkowej, trójwymiarowej podróży po klubie pod tym linkiem. Zrobiła ona na mnie duże wrażenie. Na pierwszy rzut oka widać, że trochę się tam działo...


Powyższa ulotka dobrze oddaje klimat tego miejsca.
Niestety na koniec mam smutna wiadomość, gdyż lokał został zamknięty w październiku 2006 roku. Jednak jesli Wam wciąż mało to możecie zobaczyć fragmenty starych koncertów na ich majspejsie (ach ten XXI wiek).

Pozdrawiam,

/groh

PS. link podklepał mi nieoceniony Yoma


Bookmark and Share

1 komentarz:

Finger pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=03u_6DadGms

Pozdro Yoma od OSC :)