wtorek, 30 czerwca 2009

GLK


Postanowiłem przełamać swoją blogową zamułkę! Poza tym obiecałem grohowi posty i teraz nie mogę się wykręcić. No to zaczynamy od świeżej zajawki:

Gaslamp Killer, didżej (głównie) i producent z LA. Nie będę dużo pisał, każdy może sobie go zgooglować. Po krótce: mocno chora głowa grająca same poryte rzeczy "ranging from the late 60's Psychedelic to the freshest new Hip Hop". Wczoraj jego najświeższy set z Barcelony sprzedał mi Sebol i jestem pod wrażeniem. Granie takiej muzyki i robienie takiego show? Wow. Technicznie nie ma tam żadnej maestrii, ale wszystko trzyma się kupy a GLK wywijający swoją fryzurą i pokrzykujący co chwilę coś do publiczności jest mocno zjawiskowy :) Zapytany o przepis na swoje mixy odpowiedział:

"AS MANY GENRES AND TRACKS AS POSSIBLE IN THE ONE MIX"


Czas na filmiki (tak Kuba, wiem...):

Przekrój występu od Mary Anne Hobbs:A tutaj początek:Tutaj za to można się dokładnie przyjrzeć jak się kręci loczkami do dubstepów:Magazyn NME tak określa GLK:

"He's what happened when Mala from DMZ mated with Hacksaw Jim Duggan and Mixmaster Mike. He utilises his silly hair by moshing round the stage to mash-up mixes of Jimi Hendrix's 'Fire'."


Jak sami widzicie - jest hype. Jeśli wzbudziłem Wasze zainteresowanie to możecie:
1. Zapoznać się z całkiem sporą częścią Sonarowego seta słuchając audycji Mary Anne Hobbs TUTAJ (dodatkowo bardzo przyjemne sety od Jokera i Martyna zwanego Martijnem ;)).
2. Przeryć całego Brainfeedera, gdzie GLK z resztą ekipy (m.in. Flying Lotus, Ras G czy Samiyam) robią bardzo dziwne rzeczy.
3. Obejrzeć jak GLK gubi loki i równocześnie posłuchać lecącego w tle jego najbardziej znanego numeru "Kobwebs".
4. Nie wiem po co zacząłem tą wyliczankę, utknąłem całkiem szybko.

Tutaj jeszcze dla zainteresowanych preview innych setów z tegorocznego Sonara.

Pzdr,
Buszkers
Bookmark and Share

4 komentarze:

groh pisze...

masz szczescie Buszkers!

a ciekawy secik GLK jest tez tu:
http://www.choicecuts.ie/podcast/gaslamp-killer-i-spit-on-your-grave/

templer pisze...

adhd jak trzeba

Sebol pisze...

Produktywny wczoraj wieczór jeśli chodzi o pogadanki o muzyce :P I like!

Anonimowy pisze...

get your freak on