wtorek, 13 stycznia 2009

Sneak is Coming!!!

Stwierdziłem pewnego dnia, że chciałbym zobaczyć jednego z moich ulubieńców więc wybieram się 23.01.2009 do Dublina na Dj Sneaka, legendę muzyki Chicago House.
Lecę tam z Linkiem do moich ludzi (Radeona, Krzy i Paco) i postanowiłem naświetlić trochę tę osobę, bo na pewno jak przyjedziemy to zdamy długą relację z tego co się tam wydarzyło.
DJ Sneak


W 1983 roku, Carlos Sosa aka DJ Sneak, przeniósł się do Chicago z wyspy Puerto Rico, gdzie jego wczesne muzyczne doświadczenia i wpływy jakim został poddany zakorzenione były w muzyce latynoskiej. Chicago, podobnie jak Portoryko, jest miastem muzycznych stylów i dźwięków. W Chicago Sneak znalazł inspirację w podziemnej scenie house, i imprezach organizowanych w opuszczonych magazynach przez takich pionierów jak Farley Jackmaster Funk, Ralphi Rosario, Hurley i Steve, underground house był również puszczany w lokalnej stacji radiowej WBMX.

Sneak łapał kontakty a rozwój jako DJ przyszedł podczas regularnej pracy w lokalnych klubach. Nasycony graniem postanowił skoncentrować się na produkcji i własnej wytwórni - Defiant Records.

W roku 1992, Sneak rozpoczął nagrywanie utworów w niezwykłym nowym stylu.
W 1994 roku, podczas gdy nadal pracował w sklepie Gramophone Records, Sneak poznaje Cajmere (aka Green Velvet) właściciel Cajual i Relief Records. Cajmere wydał dla Sneaka trzy utwory Sneak Catalyst, które umożliwiły mu międzynarodowe uznanie, a wraz z nim, globalną karierę jako DJ.

1995 r. Sneak zrewolucjonizował house dodając inspirujące dźwięki i rytmy których nikt wcześniej nie słyszał. Przefiltrowane Disco było jego podpisem. Takie gwiazdy jak Daft Punk, Basement Jaxx czy Armand Van Helden inspirowały się jego muzyką.

W 1996 roku, utwór DJ Sneaka "You Can't Hide from your Bud", wydany przez Derricka Cartera na Classic Recordings, stał się klasykiem samym w sobie, wzór funky i przefiltrowanego disco. Od 1996 r. do dnia dzisiejszego, DJ Sneak szlifuje swoje umiejętności remikserskie, aby móc pracować z talentami z całego świata. Narzucając swój własny styl remiksom, których znakiem rozpoznawczym są rytmy booty-shakin ( kręci-dupcie) bass-heavy beats, sprawia, że parkiety całego świata zatracają się w ekstatycznym tanecznym szale.
DJ Sneak "You Can't Hide from your Bud"

Po latach rozwoju, Sneak jest znany na całym świecie grał w najlepszych klubach i na najlepszych festiwalach. Jest częstym gościem na Ibizie - wyspie kultury klubowej.
Sneak nie wykazuje miłosierdzia dla systemów dźwięku i jest gwarantowane głośne mocne granie. Znajduję się w top 100 najlepszych didżejów na świecie.
Więcej nie trzeba pisać Sneak jest po prostu mistrzem w swoim fachu i za to mu dziękuje, piona Sneak, do zobaczenia w Dublinie! ;)

Dj Sneak interview - house spirit at its best


Pozd
Jonkperson

Brak komentarzy: