poniedziałek, 6 września 2010

Teielte "Homeworkz" LP

Dzisiejszy dzień jest dla mnie przełomowy - po raz pierwszy zleciłem produkcję płyty kompaktowej! Owe CD to nie tylko debiut producenta, o którym już mieliśmy okazję kilka ciepłych słów napisać, ale jest to zarazem start nowej wytwórni:


Nazwa dość znana, a nowa pisownia oznacza jedno - otwieramy się na świat. Zresztą zapraszam do zapoznania się z oficjalnym newsletterem:

Po wielu tygodniach przygotowań z przyjemnością informuje o powstaniu nowej wytwórni muzycznej. Przed Wami młodsza siostra hip-hopowej JuNouMi Rec., czyli otwarta na świat U Know Me Records. W założeniu serwować chcemy projekty muzyczne, które reprezentują świeże i nowoczesne brzmienie, a odbiorców chcemy znaleźć nie tylko w naszym kraju.

Nie mogliśmy zaczynać lepiej, bo na pierwszy ogień kompaktowy debiut producenta pochodzącego z Płocka:


Teielte “Homeworkz” LP (UKM 001)
1. limpid
2. harpghan
3. shempolain
4. nightstep
5. landof never
6. gumbas
7. darkvoices
8. 3 steps
Data premiery: 20.09.2010

'Homeworkz' to nadchodzący wielkimi krokami debiut Teielte – producenta wychowanego na klasycznym hip-hopie, który zafascynowany współczesną sceną new beats wyprodukował album, obok którego nie można przejść obojętnie. „Światowy poziom” - to najczęściej spotykane określenie wśród osób, które miały już okazję zetknąć się z Homeworkz. Płyta ukaże się we wrześniu (20.09.10) na kompakcie i digitalu. Miks i mastering zrobił Noon, który oficjalnie płytę rekomenduje.

Teielte "HOMEWORKZ" LP promo by U Know Me Records

Kilka rekomendacji:

"Materiał Teielete od razu zwrócił moją uwagę rzadko spotykanym w Polsce poziomem produkcji. Aranżacja i dobór dźwięków jest na wysokim poziomie, "rasowa" elektronika. Warto sprawdzić, warto mieć, warto czekać na nowe utwory.."
Mikołaj “Noon” Bugajak (audio-games.pl)

"Teielte jest jednym z niewielu polskich artystów, których utwory regularnie grywam w swojej audycji "Kosmos" w Radiu Roxy. Muzycznie w niczym nie ustępuje najnowszym produkcjom elektroniczno-beatowym z Europy i Stanów, a niektóre wręcz przewyższa. Jego debiutancki album "Homeworkz" można spokojnie położyć na półce obok płyt takich tuzów jak Take, Clonious, czy Flying Lotus. Teielte znakomicie orientuje się w najświeższych trendach, jednak nie stara się nikogo naśladować, tylko tworzy swój własny, oryginalny świat. Trzeba przyznać, że robi to z ogromnym wyczuciem i wyobraźnią. Myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim o młodym producencie z Płocka usłyszy cały świat. Trzymam kciuki!"
Maceo Wyro (Kosmos@Radio Roxy, Warsoul)

"Teielte ukradł mi wiele cennych godzin, ale... wybaczam mu bez cienia złości. Ten album fascynująco przyciąga, wciąga, sprawia człowiekowi kochającemu muzykę mnóstwo radości z wyłapywania kolejnych smaczków. Słychać, że Paweł włożył mnóstwo czasu na to, aby to dopracować, przemyśleć i właśnie takie jest to wydawnictwo - przemyślane, nie pozwalające na to, by puścić go gdzieś w tle do brzdękania. Klasa!."
Andrzej “Calak” Cała (Soulution)

"Muzyka Teielte to dużo szelestów, hałasów, połamanych sampli i perkusjonalii przypominających wirtuozów nowych bitów z Kalifornii... ale w tym przypadku te dźwięki są z Polski. Nie ma czego się bać, mimo że producent eksperymentuje, pozostaje bardzo melodyjny. Jestem dumny, bo Teielte inspiruje się, ale nikogo nie kopiuje. Soon-to-be-big-and-famous-polish-new-beats-producer. Nie mogę doczekać się live-actów!"
Sebastian “Sebol” Jóźwiak (sebol.com.pl / Warsoul)


Kolejne produkcje U Know Me, które ukażą się jeszcze w tym roku to dwa winylowe wydawnictwa: Daniel Drumz 10” oraz długo oczekiwany Kixnare LP. Koniec roku zapowiada się bardzo smakowicie…


21. września w warszawskiej klubo-kawiarni na Chłodnej 25 odbędzie się spotkanie promocyjne z okazji wydania Homeworkz LP, na którym między innymi live-act w wykonaniu Teielte.

Za okładkę i plakat spotkania odpowiedzialny jest rso196.

Wkrótce wszelkie info o tym gdzie płyta będzie do zdobycia, a póki co będę wdzięczny za wszelkie komentarze i przekazywanie informacji o tym interesującym wydawnictwie dalej.

Piona!
fat groh

PS. przy okazji jeśli ktoś z Was zainteresowany jest materiałami prasowymi dotyczącymi naszych wszelkich działań muzycznych (a sporo już się tego narobiło) niech odezwie się na naszego zbiorczego maila: junoumicrew@gmail.com

8 komentarzy:

itsari/1983 pisze...

5!5!5!

Anonimowy pisze...

Kto to masterował??

Anonimowy pisze...

Nun

Anonimowy pisze...

fajne logo

Anonimowy pisze...

A czy numer katalogowy nie powinien być UKM001 a nie UNM? :)

Anonimowy pisze...

Żeby ten Kixnare wyszedł w tym roku :)!

groh pisze...

faktycznie powinno być UKM :)

a Kix i Daniel na bank w tym roku.

materiał Kixa już w masteringu jest ;>

wyjdzie CD i winyl.

Anonimowy pisze...

Tak wlasnie porownujac do JNM vol.4 to czuc ,ze to jedna osoba robila mastering. Czy jest jeszcze ktos komu to brzmienie JNM4 nie przypadlo do gustu?