czwartek, 19 lutego 2009

Pumpaj, Pumpaj !

Dzis mamy Tłusty Czwartek, wbrew obiegowej opinii, lubię pączki. W sumie to jedyna słodycz (do jedzenia!), która pojawia się w mym życiu dosć regularnie (mianowicie na sniadanie).
Póki co o linię dbać nie muszę, bo piję sporo płynów i mam szybką przemianę materii. Starczy już tych osobistych wynurzeń, ale nie są one przypadkowe. Dzis wiele osób w Polsce pozwala sobie na chwilę zapomnienia o kaloriach, a co potem?

Zobaczcie klip z Bałkanów pod tytułem "Pumpaj", a jest on początkiem drugiego wpisu z cyklu "Słowiańska muza". Dzis czas na rap z południa. A pierwszy numer dedykuje pannie M.


Miałem okazję spędzić parę dni w Serbii i korzystając z gosciny Anny (WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKO!) poznać trochę Belgrad, a własciwie Beograd. Nie sądziłem, że aż tyle łączy nasze narody. Widziałem, że mają totalną zajawkę na sport (któregos dnia w kablówce miałem basket na 5 kanałach naraz! na dwóch euroliga, na kolejnym liga bałkańska, na innym hiszpańska oraz magazyn nba). Kochają tam chyba wszystkie gry zespołowe, a zaskoczył mnie w głównym programie w porze 'prime time' mecz ligi mistrzów w... piłce wodnej.
Znalazłem nawet odpowiedni klip (podobno legendarnej) ekipy Beogradski Sindikat:


Teraz trochę mniej (a może nawet zbyt) poważnie w nawiązaniu do opływających w petrodolary, najdroższe samochody i ostre(czyt. wyuzdane) kobiety z klipów rosyjskich mój serbski faworyt, czyli Juice:

W powyższym klipie często pojawia się słowo 'polako'. Od razu rozwiewam wszelkie wątpliowsci. Dziewczyny nie podspiewują, że chcą Polaka. 'Polako' po serbsku znaczy 'powoli'...

Serbki są przepiękne. Chodząc po Beogradzie można skręcić kark, niestety (dla mnie) panuje tam kult macho. Jesli polubiliscie Juica to koniecznie sprawdźcie jeszcze ten numer, gdzie są lepsze dziewczyny, lepsze fury i lepsza kamera...

Ale Bałkany to nie tylko Serbia i nie tylko gangsterka (osobiscie nie zetknąłem się z tym problemem). Pojedźmy na zakończenie tego dosć długiego posta do Chorwacji, gdzie o swoim Zagrzebiu zarapuje (w klimacie który lubię) Stoka:


a na koniec kolejny pozytywny kawałek od Chorwatów z ACC:


odwiedzajcie Bałkany, bo warto...

/groh

PS. Nie zanudzam?!?!
wkrótce zajmę się "niesamowitym" zjawiskiem z Bałkanów - turbofolkiem

1 komentarz:

abecedaBalkANA pisze...

Fajnie, że zapoczątkowałeś cykl "Słowiańska muza". Mam nadzieję, że znajdzie odbiorców. Dzięki za wstawkę Beogradskiego. Z przyjemnością czekam na Turbofolk :-) buziole
Ana