czwartek, 17 lutego 2011

JuNouCast #27 - ArtfruitHey party ppl!

Osłuchani z JuNouCastem od Praktika? Mam nadzieję, bo kolejny podcast JuNouMi przed Wami. Tym bardziej nie będzie Wam szczędzić basu Artfruit!

Artfruit, czyli Dana Dramowicz, to DJ, producentka i multi-instrumentalistka, urodzona w Kanadzie, a obecnie przebywająca w Warszawie. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku lat 3, od nauki gry na skrzypcach, którą to doskonaliła przez wiele lat, lecz to na studiach zaczęła interesować się muzyką elektroakustyczną i aspektami produkcji dźwięku. Jej intencją było zostanie artystą dźwiękowym, lecz Artfruit skierowała swojezainteresowania w kierunku muzyki akustycznej i post-rockowej, dołączając doKrakowskiej grupy New Century Classics, z którą to nagrała dwie EP i jeden album. Kontynuując swoją podróż muzyczną, założyła z Mateuszem Majewskim zespół Shoju, w którym łączy aspekty muzyki elektronicznej i akustycznej, i który wydał EPkę w 2010 roku. W 2009 roku stała się współ założycielką, znajdującego się w Warszawie, niezależnego wydawnictwa płytowego - Concrete Cut. W międzyczasie, Dana promuję muzykę tworzoną przez kobiety, poprzez wszech obecną w Internecie grupę Women in Electronic Music. Poprzez uwielbienie do muzyki dubstepowej, zaczęła doskonalić swoje umiejętności i stawiać pierwsze kroki jako DJ, grając najnowszą muzykę z gatunku bass/garage/funky/dubstep. Artfruit grała w wielu klubach w Polsce, nagrała mixy między innymi dla Mix Tygodnia i Junoucast i jest częstym gościem w audycji Sety Didżejskie w Radiu Kampus.

http://www.myspace.com/artfruit
http://www.concretecut.pl/A tutaj małe info dot. mixu od Samej Dany :)

"Kiedy gram w klubach, z reguły jestem otoczona przez dj'ów stricte dubstepowych. To zawsze skłania mnie do buntu i wyciągnięcia moich uk funky/wonky bass bangerów (ku uciesze/przerażeniu publiki). Wydaję mi się, że ten mix reprezentuje to, co zagrałabym dla własnej przyjemności - nie koniecznie muzykę do domowego odsłuchu, raczej coś co doda mi energii - laid-back dubstep, shuffling garage i głębokie techniczne numery. Tak jak każdy lubię ten dubstepowy drop, ale jest coś co kocham w tej subtelnej rozciągłości muzyki techno i garage, więc próbowałam utrzymać ten feeling na relatywnie stałym poziomie przez cały mix.

W każdym razie, zawsze uważałam wynoszenie didżejów na piedestał za odrobinę śmieszne, więc samej siebie też zbyt poważnie nie traktuję (co zapewne można wywnioskować po moim pseudonimie). No bo w końcu jestem tylko kelnerką, która (starając się nic nie upuścić po drodze) serwuje głodnym klientom późno-nocną przekąskę :)"


Tracklist:

1. The Blameshifter - My Mannequin
2. Kode 9 vs Badawi - Den of Drumz
3. Al Tourettes - Body Logic
4. Claude VonStroke - Monster Island (Christian Martin Remix)
5. Boddika - Syn Chron
6. Objekt - Tinderbox
7. ▽nkown ShΔpes - If I Should Die
8. Jamie Grind - Without You
9. Ike Release - Late Night Spätkauf
10. Caper - Something Else (Original Mix)
11. Tom Encore - dschrd
12. DJG - Time Is The Fire
13. Von D & Riskotheque - Like a Bird
14. D.O.K - Keep On Making Grime
15. Randomer & Adverse - Alizé (Greymatter Remix)
16. Mizz Beats - My World (Om Unit Remix)
17. Manaboo - Delinquent
18. Shoju - SBNY
19. Pearson Sound - Blanked
20. The Martin Brothers - Duck Face (Original Mix)
21. Clicks & Whistles - When I Feel


No. To streamować i pobierać. WIECIE GDZIE KLIKAĆ! :]

Pzdr,
Buszkers

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

bardzo zacny secik! extra selekcja!