wtorek, 18 stycznia 2011

Off Season LP

Przyznam Wam, że płyta o której chce Wam kilka słów napisać, a która ukaże się sumptem naszej Funky Mamas and Papas to dla mnie niezwykłe wydarzenie.

Niesamowita ekipa Soul Service, po raz kolejny zapuściła się do archiwum nie mniej znanych Polskich Nagrań i przygotowała kompilację dziewięciu polskich, muzycznych perełek z lat 1966-89.

Jesteśmy niebywale dumni, że to nam w udziale przychodzi wytłoczenie tej niepowtarzalnej składanki. Tracklista mówi sama za siebie:


Dawno temu za wielkim oceanem jazz był muzyką taneczną, graną w klubach, głównie dla czarnoskórej publiczności. Może więc dziwić obraz sal koncertowych, gdzie publiczność siedzi na krzesłach, zasłuchana jak w muzykę klasyczną, kiedy zespół gra jazzowy rytm, od którego nogi same rwą się do tańca. Następujące po sobie sola wirtuozów niewątpliwie zasługują na wyższe doznania estetyczne, jednak odbiór ich odbywać się może nawet lepiej w czasie tańca - tak jak to miało miejsce prawie 100 lat temu, w zadymionych klubach jazzowych Czarnej Ameryki. Tę niesłychaną taneczność próbujemy wyłuskać również z naszego rodzimego jazzu i podać Państwu ładnie zapakowaną w formie kompilacji, którą właśnie trzymacie w rękach. Płyta zawiera zbiór nagrań z lat 1966-89 i stanowi nieco zakrzywiony przez nas obraz tego, co działo się na polskiej scenie jazzowej w owym czasie. Przy doborze repertuaru przyjęliśmy kilka kryteriów, z których rytm i tzw. groove były bardzo istotne, najważniejszym jednak jest nasz osobisty stosunek do tej muzyki. Zapożyczony od jednego z utworów tytuł płyty – “Off Season” jest także pewnym kluczem: nas doprowadził już do pewnych skojarzeń, których nie zdradzamy ze względu na wielki szacunek do Państwa wyobraźni.Niesamowita grafika (po raz kolejny w tym roku) jest autorstwa Animisiewasza.

Winyl dostępny będzie na początku marca. Promować go będzie kilka imprez, ale o szczegółach napiszemu już wkrótce...

czasem fajnie być wydawcą...

groh

3 komentarze:

Sebol pisze...

Wow! Soul Service robi świetną robotę. + mieć dostęp do takich rzeczy to po prostu pięknoza!

Aks pisze...

To już jest u Was jakoś dostępne? :> Z chęcią dotknę przedpremierowo :)

groh pisze...

to zdjęcie to Animisiewasz zrobił fotomontaż. fizycznie płyty jeszcze nie ma.