wtorek, 11 stycznia 2011

Daniel Drumz - Walking Into Sunshine

Pojawił się dziś na naszej chmurce drugi singiel z nadchodzącej dziesięciocalowej płyty Daniela Drumza. Nagrany został też mini klip, który pokazuje, jak ów numer powstawał. Sprawdźcie koniecznie!Daniel Drumz - Walking Into Sunshine [UKM 003] by U Know Me Records


Zobaczcie też co powiedzieli o EPce ludzie, którzy mieli okazję już jej posłuchać:

"Daniel Drumz debiutuje w barwach U kNow Me w bardzo eleganckim stylu. Ep'kę otwiera niepozorny "Lay Low On The Treble", soulujący hip hopowy groove, który dopiero pod koniec wypełnia zadziorny synthowy riff w duchu Dam-Funk'a. Prawdziwa zabawa zaczyna się przy "Walking On The Sunshine", który z rasowego synth-funka przeistacza się w smakowity wokalny edit, odkrywając przy tym swoje drugie dno. Zamykający zestaw "If You Want Me, Say It" łączy elementy new beatu z jak zawsze punktualnie funkującym basem, ambientową teksturą i vibrafonem Roy'a Ayersa. I znów całości pieprzu dodają kunsztownie dobrane klasyczne sample wokalno-instrumentalne. Kompozycje Daniela zacierają granicę pomiędzy editem, a kawałkiem autorskim równie sprytnie jak niegdyś potrafił robić to Trus' Me, czyli na światowym poziomie i bez kompleksów."
Maceo Wyro (Kosmos@Radio Roxy, Warsoul)


“Właśnie takie dźwięki, takie brzmienia kojarzę z Danielem - gratuluję, że potrafi się wyrazić za pomocą muzyki. dobra robota a w dodatku w moim ulubionym formacie 10"! „
Papa Zura (soul Service, Funky Mamas and Papas Recordings)


"Muzyka przez bardzo duże M”
Wojtek (właściciel SideOne)


"Daniel Drumz nie zawodzi a nawet jeszcze wyżej ustawia poprzeczkę. Świetny i smakowity materiał. "Walking Into Sunshine" to mój faworyt ale re-edit "If You Want Me, Say It" jest również wyborny. Gdy trafi na rynek, do Daniela będą wzdychać wszystkie niewiasty:-) Funkadelia wspiera z przyjemnością. biggups!"
Harper (Beats Friendly, Funkadelia, Polskie Radio Program IV)


"Trzy strzały w dziesiątkę"
Animisiewasz Startt


"Smaczna epka. Już kiedy Daniel puszczał mi bardzo wstępną wersję "If You Want Me..." słychać było, że nie będzie pudła. Dorzucił do tego naprawdę kozaczne galaktyczne boogie z samplami z jednego z moich ulubionych numerów plus jeszcze coś bardziej stricte hh na dokładkę i oto jest... w mojej torbie"
Eltron John (Ktoś Cię Kocha, Koh-I-Noor Records)


"Głównymi zaletami epki jest świetne brzmienie i przede wszystkim wszechstronność i otwarta głowa Daniela na różne rozwiązania. Każdy z utworów nawiązuje do zupełnie różnych bajek muzycznych, dzięki czemu płyty w żadnym wypadku nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Świetna rzecz, rekomenduje każdemu!”
Kixnare


„Bardzo ładne, czekam na ten winyl!”
Piotrek „Pytek” (właściciel WaxBox)


" Nie umiem i nie lubię pisać o muzyce, uważam, że dobra broni się sama. Epka Drumza z pewnością się obroni, to kawał świetnej roboty..."
Praktik


"Nareszcie rodzimi dyskdżokeje biorą się za swoje produkcje. Daniel wprowadza w życie postulat no-genre i z powodzeniem wypuszcza singiel, którym winny zajarać się sieroty po Native Tongues jak i fani nowych, discoidalnych wnalazków. Club Collab należy do obu tych zbiorów, a "Walking Into Sunshine" z pewnością puszczać będziemy w ramach warmupowych setów."
Club Collab


"Trawestując piosenkę barda z ul. Brackiej, Daniel Drumz przeniósł L.A., Paryż i Londyn do Krakowa. Świeżynka!"

Piękny Chłopiec


„This is a brilliant groovy electronic piece of art. Raw and sofisticated, synthetic and organic, yet souled up beats for the open minded.”
Lovemonk Records


Zainteresowanych zakupem winyla proszę o maila na sklep@junoumi.com .


A 5. lutego w warszawskim klubie Cafe Kulturalna odbędzie się impreza U Know Me Night, na której wystąpią wszyscy dotychczas wydani artyści z naszej wytwórni: Kixnare, Teielte i Daniel Drumz. Gwoździem imprezy będzie warszawska premiera projektu Bassalias, w którego skład wchodzi Teielte, Sonar Soul oraz Wojtek Urbański. Więcej informacji już wkrótce.

piona!
groh

Brak komentarzy: