sobota, 16 października 2010

James Blake


Ma dopiero 21 lat, a już wymieniany jest przez większość zestawień jako jeden z najciekawszych producentów muzyki elektronicznej. Dla mnie to z pewnością jedno z odkryć tego roku i choć James Blake swoje pierwsze produkcje puścił w eter pod koniec 2009 to rok 2010 jest dla niego z pewnością przełomowy.

"I started learning to play the piano and sing in primary school, started recording in secondary school, and started producing at university."

Zainteresowałem się nim na początku tego roku, gdy porwał mnie EPką "CMYK" wydaną dla belgijskiej wytwórni R & S. To z pewnością jeden z moich ulubionych winyli:


Blake mimo niewielu produkcji na koncie wyrobił już swój styl. Świetnie opisał go Pitchfork, więc pozwolę sobie zacytować:

His style is already recognizable: progressions of thick soul and jazz chords (a product of years of piano lessons), pitched-down and mangled vocals (often his own), and mid-tempo beats that balance synthesized sub-bass with handclaps, snaps, and other humanizing soundlets

Właśnie ukazała się jego nowa EPka 'Klavierwerke', czyli Piano Work (ponownie od R & S). Szykuje się kolejny bestseller. Tytuł epki mówi wiele, ale posłuchajcie numeru "I Only Know (What I Know Now)":8 Listopada sumptem ATLAS Records ukaże się kolejna ciekawa płytka autorstwa naszego bohatera. Blake zasiadł do pianina, zagrał, zaśpiewał i tak powstał nastrojowy cover utworu "Limit To Your Love" Feista i Gonzaleza. Do niesamowitej blake'owej interpretacji, która zarazem jest zapowiedzią pełnego albumu, powstał poniższy teledysk:Na deser miks nagrany przez Blake'a pod koniec zeszłego roku dla Electronic Explorations, w którego trackliście znajdziecie pierwsze kawałki Jamesa ('Air and Lack Thereof' i 'Sparing the Horses') oraz jego dobrych znajomych Mount Kimbie i Untolda. Miks do zassania TU. (tracklista w komentarzach)

Na koniec zacytuję mojego bohatera i zapraszam za tydzień na UNSOUND do Krakowa, gdzie można będzie posłuchać go na żywo.

I hope people enjoy listening to my music as much as I enjoy making it.


pozdrawiam,
groh

1 komentarz:

groh pisze...

MIX Tracklist
01 – James Blake – Limit To Your Love (Cover of Feist) [Unreleased]
02 – Pinch – Airlock [Tectonic]
03 – James Blake – Air and Lack Thereof [Forthcoming 'Hemlock Recordings']
04 – Mala – Hunter [DMZ]
05 – James Blake – Sparing the Horses [Forthcoming 'Hemlock Recordings']
06 – Untold – Bones (Hemlock Recordings)
07 – Mount Kimbie – The Mighty Gee [Forthcoming 'Hotflush']
08 – Starkey – Time Traveler [Planet Mu]
09 – James Blake – I Never Learnt To Share [Unreleased]