wtorek, 5 października 2010

RQM

Korespondowałem dziś z mieszkającym obecnie w Berlinie producentem i znanym kiedyś turntablistą Piotrusiem Panem, który wspomniał mi o swoim znajomym. Znajomym, który z pewnością zasługuje na większy rozgłos w naszym kraju. Czy słyszeliście o RQM?RQM to MC pochodzący z Polski, ale zdążyłem się dowiedzieć, że sporo ze swojego życia spędził on w Stanach, Barcelonie, a obecnie mieszka we wspomnianym Berlinie. Powyższy numer pochodzi z jego EPki "Colors Fade" i wyprodukował go związany z Modeselektorem Siriusmo.


RQM prowadzi także swój label RQM Propaganda, który wypuścił ostatnio limitowany siedmiocalowy winyl z "Atomic Fusion" i "Colors Fade".

RQM - "Colors Fade" (Chris de Luca Version) by chrisdeluca


Godna zaznaczenia jest współpraca "naszego" MC z jednym z moich ulubionych producentów - Robot Kochem. Oto świeżutki dowód z jego najnowszego albumu:

ROBOT KOCH - ATARI YOU FT. RQM by rqmpropaganda


a co powiecie na RQMa na bicie od LAZER SWORD?! Proszę:

CLP - Designer feat. RQM (Lazer Sword Remix) by rqmpropaganda


Cudze chwalicie, swego nie znacie. Więcej dowiecie się na świetnym anglojęzycznym blogu Doktora Kranka, na soundcloudzie RQM Propagandy lub twitterze RQMa.

Szacun!

groh

1 komentarz:

nik0 pisze...

no ja wlasnie RQMa kojarze ze wspolpracy z CLP ktorzy robia fajne baunsujace bity ;) Siriusmo tez kozak producent, ech dzieje sie w tym Berlinie dzieje...