piątek, 2 października 2009

Jutro Warsoul!Jeśli jutro jesteś w stolicy i nie masz co robić wieczorem - JuNouMi Crew poleca Warsoul Sessions Livew Powiększeniu. Gościem będą Electric Wire Hustle!


"ELECTRIC WIRE HUSTLE to future soulowe trio z Wellington, czyli miasta, które od pewnego czasu stanowi centrum młodej sceny muzycznej Nowej Zelandii. To właśnie stamtąd pochodzą znani już na całym świecie Fat Freddy's Drop, tam również kilka lat temu przeprowadził się z Detroit wybitny producent Recloose, by grać i tworzyć.

Charakterystyczne brzmienie współczesnych twórców z Nowej Zelandii (spośród których warto wymienić takich artystów jak Trinity Roots, Eru Dangerspiel, Ladi6 i Julien Dyne) opiera się na post hip hopowych beatach (które z pewnością wiele zawdzięczają JDilli), elektronicznych smaczkach, żywych lub samplowanych dęciakach i przede wszystkim niezwykle ciepłych i nastrojowych soulowych wokalach.

W takiej stylistyce doskonale czują się najmłodzi przedstawiciele nowoczesnego nowozelandzkiego soulu, czyli grupa ELECTRIC WIRE HUSTLE.

Ich muzyka skutecznie przełamuje stylistyczne bariery i wybiega w przyszłość, nie zapominając przy tym jednocześnie o swoich korzeniach.
Solidna baza rytmiczna, analogowe brzmienia syntezatorów, szczypta Fender Rhodes'a i gitary klasycznej stanowią idealne tło dla rozbudzających wyobraźnię subtelnych wokali Mary TK, syna pioniera nowozelandzkiej sceny bluesowej, Billy'ego TK.
Mara jest nie tylko wokalistą, ale też doskonałym muzykiem, producentem, a nwet turntablistą. W zespole oprócz mikrofonu, obsługuje też gitarę i bass.
Jego głęboki głos zyskał wielu zwolenników nie tylko wśród słuchaczy, ale też i renomowanych artystów, którzy chętnie zapraszają go do współpracy. Mara gościnnie brał udział w sesjach nagraniowych Pacific Heights, The Blackseeds, Om'masa Keitha (Sa-Ra), Muhsinah, Jake One'a, Steve'a Spacek'a i Juliena Dyne'a.
W 2007 roku znalazł się w prestiżowej grupie finalistów Red Bull Music Academy.

Głównym producentem ELECTRIC WIRE HUSTLE jest David "Taay" Wright. Swojego talentu użyczył do tej pory m.in. Ladi6, Dj'owi Fitchie z Fat Freddy's Drop, Cherie Mathieson i Pacific Heights. W 2006 roku reprezentował Nową Zelandię na Red Bull Music Academy, co z kolei doprowadziło go do współpracy z tak renomowanymi artystami sceny międzynarodowej jak Flying Lotus, Wajeed (Platinum Pied Pipers), Oddisee, Phonte (Little Brother) i Todd Simon (Breakestra). David jest wizjonerem i artystą światowego kalibru.Przyszłość sztuki perkusyjnej Nowej Zelandii leży w rękach Myeale Mazanzy.
Myele ukończył wyższą szkołe muzyczną na wydziale jazzowym i jest aktualnie jednym z najbardziej rozchwytywanych drummerów w Nowej Zelandii. Już w wieku 21 lat odbył tournee po Australii, Japonii i Europie, grając z takimi grupami jak Recloose Live Band i Olmecha Supreme, a także u boku swojego ojca, wybitnego przeszkadzajkarza Sama Manzany. Myele nagrywał też z tak znanymi producentami jak King Britt i Nickodemus.

Debiutacki album ELECTRIC WIRE HUSTLE ukaże się już w październiuku.
Wśród gości na płycie pojawią się m.in. takie znakomitości jak Dudley Perkins, Georgia Ann Muldrow i Stacy Epps.

Oprócz tego dostępny jest też wydany w Japonii singiel winylowy "Wonderful Noise", który zawiera utwór "Longtime" nagrany wraz z brytyjską gwiazdą future soulu, Steve'm Spacek'iem.

Pierwsze dwa utwory Electric Wire Hustle - "Gimme That Kinda" i "Perception" były często grane w BBC Radio 1, a zwłaszcza audycji 1Xtra Benji'ego B.

Niedawno do młodych nowozelandczyków zgłosił się sam Dj Vadim z prośbą o remix jednego z kawałków na jego nową płytę, która niebawem ukaże się nakładem BBE.

Przede wszystkim jednak ELECTRIC WIRE HUSTLE znani są z solidnych występów na żywo.
Do tej pory na koncertach supportowali m.in. Alice Russel, Dj'a Krusha, Kida Koalę i Grooveman Spota.

3ciego października po raz pierwszy wystąpią w Polsce."

www.electricwirehustle.com
www.myspace.com/electricwirehustle

Bilety w śmiesznej cenie jak za takie gwiazdy - 20zł.

Pzdr,
Buszkers


Bookmark and Share

Brak komentarzy: