środa, 26 sierpnia 2009

Vinyl Cat

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Każdy szanujący się polski słuchacz czarnych brzmień zna DJa Twistera ze Szczecina.Znany z niezliczonych inicjatyw, świetnych mixtape'ów, doskonałych skreczy, wieloletniej współpracy z Łoną i Webberem i przede wszystkim wielu,wielu imprez granych w całym kraju.

Nasze JuNouMi Records również może się poszczycić kilkoma wspólnymi produkcjami (nie licząc skreczy na płytach wydaliśmy dwie produkcje: "Fresh Breakfast" na JuNouDet 2LP i genialne "JuNouMi" na 5lat! 7", która to jako pierwszy winyl spod naszego hip-hopowego szyldu sprzedał się w Europie).

Teraz nasz krajan robi furorę na świecie swoimi mashupowymi produkcjami, czyli winylami Bangers On The Breaks, które dostepne są prawie w każdym szanującym się sklepie z plackami na globie. Dodam tylko, że w naszym ulubionym juno.co.uk obydwie płytki Twistera zyskały status bestsellerów.

ale przejdźmy do konkretów. dziś od autora dostałem klip do jednego z rzeczonych bangerów. Niestety wyłączona została opcja wklejania tego klipu, zatem wszystkich zainteresowanych odsyłam na jutjuba
(Fragmenty pozostałych utworów znajdziecie na stronie juno)

W sumie to dobry moment, aby pokazać tym, którzy nic z twórczości bohatera wpisu nie znają, kilka moich ulubionych kawalin z jego udziałem:

1. Webbera i Łony przedstawiać mam nadzieję nie muszę. Twister współpracuje z nimi chyba od zawsze, a jednym z efektów jego pracy był mistrzowski kawałek "Rozmowy z Cutem" (swoją drogą klip kręcony przez Prezesa i u Prezesa - jednym ujęciem!)


2. Skoro padła mistyczna nazwa Prezesa to nie sposób nie wkleić pewnej świetnej produkcji, która doskonale wpisuje się w mojego posta.


3. na koniec chyba najbardziej znany i najbardziej szalony mash-up winylowego kota ze Szczecina "Mieczysław Fogg & Dj Twister - Gramofonomanka Dancehall rmx" (music: Nina Sky & Jabba - Move your body lyrics: Mieczysław Fogg - Gramofonomanka )


Wielka piona dla Twistera!

Wypijmy jego zdrowie! :)

/grohBookmark and Share

2 komentarze:

beau bullet pisze...

Słysząc zbitkę Twistera z Fogg'iem przychodzi mi do głowy jeszcze jedna reinterpretacja tego utworu. Swego czasu wziął się zań również nasz rodzimy Off Pop, a wydał mu to zacny Traum. Tu do odsłuchu:

http://www.we7.com/#/track/Grammophon!trackId=1664816

pzdr

camber pisze...

widze ze stronka juz dziala ;) http://junoumi.com/ a co do Twistera to jego produkcje zawsze sa mile dla ucha