czwartek, 27 listopada 2008

Podsumowań czas ;)

I mi udzielił się nastrój końca roku (na blogu brakuje tylko ozdób świąteczno-noworocznych). Kilka traków, ktore szczerze mnie wzruszyły przez ostatnie miesiące:

Surkin feat. Chromeo - Chrome KnigntŚwietne brzmienie, nawiązujące do klubowej elektroniki wczesnych lat 90, ale zarazem bardzo nowoczesne i świeże. Plus ekstra wokal Chromeo. Mogę tego słuchać bez końca.


Moby - I Love To Move In HereMelancholijny, a przy tym bardzo taneczny, singiel z nowej płyty Moby'ego. Czy smutek i radosc to nie najlepsze połączenie na parkiecie? :) Warto wspomnieć o paru niezłych remixach tego kawałka (np. w wersji Crookers).


DJ Mujava - Township FunkMocny i bardzo surowy numer w niemal acid house'owym klimacie. Z tym że bas i rytmika na miarę dzisiejszych wymagań. Tak, jak kawałek Surkin/Chromeo - w ogóle się nie nudzi :)


A z bardziej oldskulowych rzeczy podobały mi się:


740 Boyz - Shimmy ShakeProstacki i szowinistyczny hip-house z początku lat 90. Mnóstwo energii i niesamowity parkietowy potencjał. Jaram się :)


Żeby rozckliwić się nieco na koniec i sięgnąć do zupełnie oldskulowych rzeczy, kawałek, który bardzo lubię, śpiewany przez gościa, którego bardzo lubię.

James Brown and Marva Whitney - SunnyTyle. Pozdrowienia.

Fil

1 komentarz:

JuNouMiCrew pisze...

Hehe, shimmy shake kupiłem na winylu z pół roku temu. ;) Klasyk.

Buszek