sobota, 19 grudnia 2009

“Music For Night People” mix-cd

Daniela Drumza przedstawiać nie muszę. Jego mikstejpy to zawsze porcja doskonałej muzyki. Jeśli napiszę, że jego najnowszy mix-cd został nagrany z jednym z moich ulubionych DJów, czyli panem Krime'em to chyba wystarczająca zachęta do zapoznania się z tą pozycją. oto promo:


"Z Krimem znamy się od kilku ładnych lat. Od jakiegoś czasu gramy mnóstwo wspólnych setów – wspólny miks był więc kwestią czasu, biorąc również pod uwagę to, jak bardzo pokrywają się nasze gusta muzyczne. Nie jest też tajemnicą, że bardzo lubimy klasyczne, dj’skie mixtape’y. Zbieramy je od kilkunastu lat, mamy po kilka swoich wydawnictw na koncie i śmiało można powiedzieć, że traktujemy mix-cd’s bardzo serio.

Pierwsze co założyliśmy nagrywając “Music For Night People” to absolutny brak pośpiechu (do tego stopnia, że w między czasie obaj zdążyliśmy zarejestrować i wydać swoje solowe miksy – “Electric Relaxation vol. 2″ i “Krime Story vol. 2″). Drugim założeniem była całkowita spontaniczność przy selekcji. Nie planowaliśmy niczego z góry, a selekcję przeprowadzaliśmy ‘w locie’ – tak jak robimy to w klubach. W efekcie powstał godzinny miks funku, jazzu, hiphopu, brasil music, soulu i rzeczy pokrewnych. Od Mandrill, przez A Bossa Eletrica, Emilio Santiago i Jazzmataz, kończąc na Art Blakey, Roy Ayers i Mr. Scruff. Jest to swego rodzaju wypadkowa miksów “Krime Story”, “Nightsession At Seventh Floor” oraz “Electric Relaxation”.

Do nagrania miksu wykorzystaliśmy oczywiście tylko winyle, jednak pozwoliliśmy sobię dodać w kilku miejscach coś od siebie – Fender Rhodes’a oraz sampler. Nie zapomnieliśmy również o solidnej porcji skreczy.


Za projek okładki odpowiedzialny jest jeden z naszych ulubionych grafików – Animisiewasz Startt (1/2 kolektywu Piękni Chłopcy oraz designer dla takich labeli jak Lovemonk Spain, Killer Funk US i wielu innych). Limitowany nakład wynosić będzie 600 sztuk (do sprzedaży trafi jedynie 500 sztuk). Nie planujemy drugiego tłoczenia. Nigdy. Płyty trafią do sprzedaży pod koniec stycznia. Pre-order rusza w najbliższy poniedziałek!"


Mr. Krime dogrywał skrecze i klawisze na przaśnikowy singiel FMAP. Daniel nie raz pojawił się na winylach JuNouMi i wiem, że nasza współpraca na tym się nie zakończy.

Na deser dla spragnionych spokojnych brzmień remix utworu polskiej pieśniarki o ciekawym pseudonimie Kayah autorstwa Daniela Drumza, tym razem we współpracy z nie mniej znanym Enveem.
Kayah - Ocean Spokojny Już (Envee feat. Daniel Drumz remix) by danieldrumz

Piona!

/groh


Bookmark and Share

Brak komentarzy: