poniedziałek, 14 grudnia 2009

Monday jazz

Dzisiejszy dzień idealnie pasuje aby wyruszyć w podróż na wschód - do Wilna.
Na spotkanie z ekipą poniedziałkowego jazzu...


Przyznam, że ta inicjatywa bardzo mi się podoba:

MONDAYJAZZ is an open society of DJ's, producers, music lovers, visual artists, thinkers and party goers who share familiar feelings towards life and what it's worth and what is evil.

We are against the evil that comes from TV or other media in the form of corrupted politicians, fake celebrities and soul-destroying entertainment.

We are against the idea that a private flat is your life's final destination which, when reached, means working for the bank until the end of your days.Litwini nie tylko prowadzą stronę z cotygodniowymi, wyśmienitymi setami od muzyków, producentów i DJów z całego świata, ale organizują też bardzo ciekawe balangi.

Our idea is to make an alternative space for us and all those who share familiar feelings & thoughts. We are talking about music, video, events, which introduce you to the new and in a way expand your mindset.

Rzućcie okiem na poniższą szaloną, prawie 10 minutową relację z odwiedzin Wilna przez nie byle kogo: Dimlite, Dorian Concept & Fulgeance. Grube live acty!Ale wracając do wspomnianych setów to zarezerwujcie sobie sporo miejsca na dysku i czasu na odsłuch, bo jest w czym wybierać!

Mondayjazz.com is a musical weekly, which delivers an exclusive down tempo music compilation every Monday from DJ's and producers worldwide to heal the rough Mondays of the working class.


Dodam, że właśnie ukazała się właśnie 114. odsłona cyklu (gdzie my tam z naszym dziesiątym junoucastem...).


Mamy się też czym (jako Polacy) pochwalić, gdyż #110 secik to przemiła porcja muzyki od Pięknych Chłopców. Przyznam, że ich secik "Echolechoplexopo" [ściągnij] bardzo mi przypadł do gustu.

Może zarekomenduję jeszcze secik francuskiej ekipy Souleance [ściągnij], która odwiedziła Kraków i Wawę w miniony weekend. Ale ciekawych setów jest tam cała masa, sam jestem dopiero na początku słuchania i ani razu się nie zawiodłem. Tym bardziej gorąco ów poniedziałkowy jazz Wam polecam i trzymam kciuki za sukcesy naszych wschodnich sąsiadów!

Zapraszam na Monday Jazz nie tylko w poniedziałki!

/groh

[errata] Mamy jeszcze przynajmniej jeden polski akcent. #85 secik nagrał Marcin Cichy ze Skalpela. "Afternoon delights" do zassania TU. (dzięki Camber!)


Bookmark and Share

4 komentarze:

camber pisze...

ja polece set nr 85. afternoon delights by Marcin Cichy jak juz wspominamy polskie sety ;)

m. floyd pisze...

to właśnie chciałem napisać. daniela electric też zamieszczali jeśli dobrze pamiętam.,

DJ Ryan R pisze...

Uau superfajna impreza. Szkoda że u nas póki co jest marnie z promocją takiej muzyki. Ale od nowego roku może ruszymy we Wrocławiu z tematem. Po więcej szczegółów zapraszam niebawem na lineout.pl ..

Daniel pisze...

akurat electrica tam nie bylo, ale tak sie sklada, ze znam sie z chlopakami jakis czas. mialem tez przyjemnosc grac z nimi dwa razy i chcialbym zeby w Polsce niektore klubowe aspekty wygladaly tak jak wygladaja w Wilnie.