środa, 25 sierpnia 2010

Brzydkie Kaczątka


Już za tydzień ciekawe wydarzenie dla wszystkich fanów pozytywnego hip-hopu i dobrej zabawy. Na zaproszenie naszych szalonych przyjaciół z Break da Funk na dwa koncerty do Polski zajrzy legendarna ekipa Ugly Duckling z Long Beach (oczywiście w Kalifornii!).Piątek w Warszawie, a w sobotę w Poznaniu - będzie się działo!


"Wydali 5 albumów, wystąpili w ponad 30 krajach. Wypracowali własny styl i brzmienie rozpoznawane przez wszystkich fanów hip hopu i funku. Dzięki żywiołowym i pełnym energii koncertom zyskali przydomek „Beastie Boys z zachodu”. I nie chodzi wyłącznie o kolor skóry ale głównie o humorystyczne i bez zadęcia podejście do muzyki. Bez złota, przepychu i bling bling. Czysty „fun” i frajda z zabawy słowem i dźwiękiem. Za to kochają ich fani na całym świecie.

Stylem nawiązują do złotej ery hip hopu lat 90tych. Fundament muzyczny stanowią sample i skrecze, w warstwie tekstowej znani są z inteligencji i humoru. Wzorują się takimi twórcami jak Run DMC, Eric B. & Rakim, EPMD, A Tribe Called Quest, De La Soul, Jungle Brothers, Boogie Down Productions czy Public Enemy."
Oglądając ich klipy (sprawdźcie koniecznie "Smack") zaczynam się zastanawiać kto jest bardziej szalony: Ugly Duckling czy Break da Funk. Wątpliwości rozwiane będą już w następny weekend.

Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie BdF. My dajemy patronat!

JuNouMi Crew poleca!

Brak komentarzy: