Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mian. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mian. Pokaż wszystkie posty

piątek, 25 lutego 2011

Imprezowy weekend


Dla wszystkich, którzy nie mają planów imprezowych na najbliższy weekend, a będą w Warszawie chcieliśmy zaprosić na dwie konkretne "JuNouMi Balangi".

Pierwsza z nich jest już dziś w kawiarni Jaś i Małgosia (FB). Groh i Jonkpa zabiorą wszystkich w winylową podróż przez elektroniczne dźwięki z ich bogatych kolekcji płytowych. Na dodatek z gościnnym setem pojawi się nasz człowiek z Krakowa, autor energetycznego junoucastu #24, czyli Mian! Wejście tylko 5 złotych!


MIAN to uosobienie antycznego ideału kalos kagathos. W swoich występach łączy to co piękne z tym co dobre, w nieunikniony sposób prowadząc do osiągnięcia szczęścia w postaci absolutnej - ciarek na karku, łez w oczach, przyspieszonego rytmu serca.

Nazywany polskim Luciano (nie tym reggaowym, ale tym białym z wąsem) MIAN realizuje założenie sztuki jako imitacji natury stąd w jego, elektronicznym przecież, brzmieniu silnie zaakcentowany jest element organiczny, czy nawet folkowy - w jego setach, poza syntetycznymi kickami…



W sobotę natomiast zmieniamy klimat z elektroniki na bardziej organiczne brzmienie. W znanej i lubianej Huśtawce z cyklu Funky Mamas and Papas presents zagra gospodarz Groh wraz z gościem z Poznania - Buszkersem. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów Buszka, gdyż sami jesteśmy ciekawi jak on się odnajdzie w stylistyce funk, soul, disco, która panuje na huśtawkowych bibach.

Zapraszamy! Będzie się działo!

JuNouMi Crew

ps. a wszystkich z Krakowa i okolic zapraszamy dziś do klubu Łódź Kaliska, gdzie odbędzie się 'Daniel Drumz 10" Release Party' z udziełem francuskiego wirtuoza nowych brzmień Fulgeance'a!!!

wtorek, 9 listopada 2010

JuNouCast #24 - Mian



Yo!

Jak Wam się falowało do dubowej selekcji Yaca? Bo mi przezacnie. Ale czas się trochę odmulić, bo ciśnienie na zewnątrz straszne. Kawa nie pomaga, tiger też słabo klepie... Pozostaje tylko nowy JuNouCast z dancefloorowym feelingiem! Tym razem gościmy krakowskiego nocnego ogarniacza nr 1, który zawsze wie where2b. Panie i panowie - Mian aka pan Janeczek! Gorący 4x4 mix w klimatach deepowo-detroit-techhousowych. Pompuj!

Tracklista:

1. Art Department - Vampire Night Club feat. Seth Troxler
2. Re.You - Perilleux
3. Justin Martin, Ardalan - Mr. Spock
4. Thyladomid - The Voice
5. Olene Kadar - Baby Keep It Up feat. D-Low (Parental Advisory Edit)
6. Tony Lionni - Precious feat. Marvin Belton (Deetron Remix)
7. Aaron-Carl, Rennie Foster - Savior (Coyu & Edu Imbernon Remix)
8. Butch - XTC
9. Angel Alanis - Do You Like The Way You Feel When You Shake?
10. Robert Hood, Floorplan - Funky Souls
11. Michel Cleis - Litoral
12. Tracey Thorn - Why Does The Wind? (Michel Cleis Remix)
13. Ruede Hagelstein - Emergency
14. Veitengruber - Last Train
15. James Yuill - This Sweet Love (Prins Thomas Sneaky Edit)


I jak zwykle przemistrzowski komentarz do mixu, Jan to mój ulubiony copywriter-amator:

Komentarz odautorski (choć muzyka powinna mówić sama za siebie):
house i techno z nowościami i klasykami, plus dwa latino lovery od mistrza przegadanego gatunku michela cleisa. Długo się rozkręca, bomb tylko kilka, a potem znowu długie, wyciskające łzy, zakończenie - trochę jak seks z pierwszoroczną studentką polonistyki UJ. Czyli mimo wszystko warto.


Do odsłuchania jak zawsze na JUNOUCAST.COM
!


Pzdr,
Buszkers

piątek, 21 maja 2010

Limes Inferior



Yo!

Kolejny post o imprezach weekendowych. Musicie wybaczyć, tak to już jest w tym biznesie :)

Groh już pisał co się dzieje w stolicy w ten weekend, ja z kolei pisałem gdzie tańczą w ten weekend mieszkańcy Poznania. Ale umknęło nam jeszcze jedno piękne miasto, mianowicie Kraków. Jeśli Wisła i inne rzeki pozwolą to w najbliższą sobotę w Prozaku zagra pan President Bongo z przesławnego islandzkiego kolektywu GusGus. Na supporcie Janek Mianek oraz moja skromna osoba, na górnym dancefloorze proper bangery puszczać będzie C-Men ("it's seaman, not semen!").

22.05.2010 godz. 21:00
pl. Dominikański 6, Kraków
produkcja Jantertainment i Avant Garde
muzyka: soul techno, taneczna elektronika / mash-ups, party rock
DJs: Gus Gus DJs aka President Bongo, Buszkers, MIAN, The C-Men
zaprasza MIAN
bilety (do nabycia w klubie codziennie od 21.00): pierwsza partia - 15zł, druga - 20zł, trzecia - 25zł, w dzień imprezy - 30zł / każdy bilet tańszy o 5zł dla osób zapisanych na liście - zapisz się!

Gus Gus to urodzone w 1995 dziecko trzech islandzkich artystów: Daníela Ágústa, Presidenta Bongo i Biggi Veiry. Początkowo był to multimedialny kolektyw łączący przepełnioną seksem muzykę taneczną z formami wizualnymi i wideo, ale po wydaniu debiutanckiego albumu, który od razu spowodował burzę na lokalnej scenie, oraz opublikowanego rok później międzynarodowego longpleja 'Polydistrortion' zespół -
powiększony o wokalistkę Urður "Earth" Hákonardóttir - skupił się na tym co przede sprawiło, że stali się rozpoznawaną marką, wyjątkowej muzyce określanej mianem soul techno. Dzisiaj, z 6 docenionymi w świecie albumami, remiksami dla postaci takich jak chociażby Bjork, Sigur Ros, Depeche Mode, czy Moloko, oraz niezliczoną liczbą koncertów w każdym zakątku kuli ziemskiej, Gus Gus są nie tylko rozchwytywanym i wybuchowym jak islandzkie wulkany zespołem, ale też kolektywem imprezowym. Występ Presidenta Bongo w Krakowie - na cyklicznej imprezie 'Limes Inferior', na którą miejscowy DJ i promotor Mian zaprasza zarówno przyszłe jak i obecne gwiazdy sceny elektronicznej - jest realizacją właśnie tego projektu - Gus Gus DJ's. Klub Prozak, który na przestrzeni siedmiu lat swojego istnieja gościł bardzo szerokie sprektrum artystów, od Luomo po Jokera, wydaje się najwłaściwszym miejscem dla eklektycznego gustu muzycznego Presidenta. Spodziewaj się niespodzianek!


(nieoficjalny) line-up:

21.00 - 00.00 - Buszkers
00.00 - 02.00 - GusGus
02.00 - ?? - Mian

Jeśli chcecie zaoszczędzić na bilecie to polecam zapisy na listę where2b TUTAJ

GusGus í Sjallanum - part 1 from Hannes on Vimeo.



Pzdr,
Buszkers

środa, 4 listopada 2009

Ostry weekend

Ciekawy weekend przed nami (znam Junoumenów, którzy przeklinają brak możliwości klonowania - cierpliwości!).

Największy ogień zapowiada się w piątek warszawskim Powiększeniu (będę tam!):


Buszekrs za to zagra, także w piątek, z panem J-Bouncem w krakowskim Prozaku (wielka piona dla Janka aka Mian):


J-bounce'a kojarzyłem przede wszystkim jako turntablistę (ITF Team Worldchampion 2004), a potem propagatora nowych nurtów tanecznych. Buszkers natomiast powiedział mi, że szalony Niemiec poszedł teraz w inną stronę - tą mocniejszą. Na potwierdzenie wrzucam znaleziony secik "HERMITAGE MUSEUM ST.PETERSBURG" (tracklista w komentarzach)

Hermitage Museum St.Petersburg Mix by J-Bounce


"Szukający nowych wyzwań i nowych muzycznych sposobów ekspresji J-Bounce zerwał jednak, niemal dwa lata temu, z wykreowanym przez siebie stylem i przeistoczył się w reprezentanta tego co z niemiecką elektroniką kojarzone jest najmocniej, czyli brzmieniem Berlina, Kolonii, Frankfurtu - brzmieniem nowoczesnego techno i minimalu. Sety J-Bounce'a to intrygujące połączenie jego niepowtarzalnego i bezkompromisowego gustu muzycznego, jego turntablistycznej przeszłości i imprezowych korzeni. Grany przez niego minimal nie jest senny i monumentalny, jest energiczny i taneczny."

Jeśli weekend będzie za krótki to zapraszam we wtorek na warszawską Pragę do nowego, 3-poziomowego (tak! TRZY POZIOMOWEGO!) lokalu o wiele mówiącej nazwie SKŁOT. Tam za całe 5 zeta na jednej z kondygnacji upst swej jesiennej frustracji da Cziken, Fil i moja skromna osoba (plakat wyczarował Yoma). Zapraszamy na Ząbkowską 5 (w tym samy podwórzu co "Po drugiej stronie lustra"). Środa to narodowe święto, więc nie ograniczajcie się...



udanego!
/groh

[EDIT] a w sobotę gratka dla Poznaniaków. W tamtejszej Czytelni zagra Buszekrs z Inventem. Be there or be square!



Bookmark and Share

piątek, 2 października 2009

Saturday Cracow!!!

Już jutro w sobotę 03.X.2009 ekipa junoumenów, czyli Jonkpa & Link zawita do Krakowskiej Carycy na zaproszenie Miana.
Miejsce podobno fajne klimatyczne i nieduże, przekonamy się na miejscu ;)
Więc jak ktoś ma ochotę zabalować w rytmach housowo, garagowo, technowym i jeszcze jakimś to zapraszamy na BERLIN HILTON.

Pozdrawiam weekendowiczów
Jonkper


Bookmark and Share

piątek, 15 maja 2009

Desant na Poznań



JuNouMi Crew atakuje Poznań!

Na drugiej edycji „Drop It!” będzie można pośmigać na dancefloorze do etno minimali od rezydenta krakowskiej Carycy - Miana (Bailen Putos!), uk garage i house od warszawskiego odłamu JuNouMi Crew czyli Jonkpy i Linka a także do bassline’u i fidgetów od wrocławskiego rookie of the year czyli Qube’a! Swoje baile funki i baltimory dorzuci MentalCut (Get Down!) a na koniec wszystkich minimalem i tech-house’m zmasakruje Buszkers.

Line-Up:

22.00 - 23.30 Qube (Unsigned Talent / Wrocław)
23.30 - 00.30 MentalCut (Get Down / Poznań)
00.30 - 01.30 Mian (Bailen Putos / Kraków)
01.30 - ?? Buszkers, Link i Jonkpa czyli JuNouMi Crew w secie na sześć odnóży!


Muzyka: Bassline, Heavy Bass, Dubstep, Baile Funk, B-More, Minimal, House, Fidget, Electro

Start: 22.00

Wstęp: 10zł

Baru pilnować będzie Grohu aka Horgman!



Bookmark and Share