Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kosmos. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kosmos. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 5 czerwca 2011

Cziken w Kosmosie

Zapraszam do odsłuchu gościnnego miksu nagranego do audycji Kosmos, prowadzonej przez jednego z największych propagatorów nowych bitów w galaktyce - Maceo Wyro. Enjoy! :)



pozdro
cziken

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

En2ak (promo video)


Nie owijając w bawełnę w U Know Me Records sporo się dzieje (mam nadzieję, że Was to również cieszy).

Dziś wrzucamy video-zapowiedź materiału wyprodukowanego przez pana En2aka (którego głównie znać możecie z wrocławskiego duetu Przaśnik). Jego album "Celestial Toyroom" [UKM 006] zapowiedziany jest na koniec maja, a ukaże się na winylu i kompakcie. Na płycie sporo ciekawych gości, ale o szczegółach (jak zwykle) wkrótce. Póki co zobaczcie i posłuchajcie kawałka "Edwards’ Short Circut":


Posłuchajcie też koniecznie setu En2aka nagranego dla naszego najlepszego, rodzimego radioshow, czyli maceowego KOSMOSU (miks premierę miał w sobotę).

en2ak - Whirlwind by en2ak
Dodam jeszcze, że wspomniana przeze mnie w poprzednim poście impreza z udziałem fLako to właśnie balanga promocyjna "Celestial Toyroom", więc datę 20.05.11 zapiszcie sobie koniecznie w kalendarzu. W warszawskiej Cafe Kulturalna będzie się działo!

piona!
groh

środa, 2 marca 2011

Exile w Warszawie!


To niesamowite jak nas rozpieszczają polscy promotorzy muzyczni. Wychowałem się w czasach kiedy ktoś ciekawy z zagranicy zaglądał do nas raz w roku. Wtedy do głowy by mi nie przyszło, że muzycznych gwiazd będzie u nas bez liku. W fajnych czasach żyjemy, bo już w piątek kolejna ciekawa postać, której nie można przegapić pojawia się w Warszawie. Mam na myśli pochodzącego z Los Angeles beatmakera kryjącego się pod pseudonimem Exile. Wielkie brawa dla ekipy WARSOUL za kolejny wspaniały line-up.


Exile pojawi się w piątek w Cafe Kulturalna z żywiołowym live setem na MPC, a jego sesję uświetni swoim setem legendarny dj i producent z Detroit, House Shoes! Szykuje się świetna impreza.


Co więcej już od 17:00 w Nowym Wspaniałym Świecie rozpoczną się darmowe warsztaty prowadzone przez bohaterów wieczornej balangi. To wyjątkowa okazja do bliższego kontaktu z topowymi postaciami nowobeatowych brzmień. Zobaczcie co on wyprawia na swoim MPC:


Polecamy, zapraszamy!

Na zachętę ostatnia audycja KOSMOS, w której specjalny podcast Exile'a. Obok nich do sprawdzenia premiera radiowa numeru, który zachwycił mnie już przy pierwszym słuchaniu. Numeru, który zapowiada zarazem oczekiwaną przez wielu winylową EPkę Enveego w U Know Me Records!

KOSMOS 2011 VOL.9 feat. EXILE Guest Mix by KosmoS



Do zobaczenia,
groh

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Doo that!



Dziś swoją premierę w sklepie junodownload ma singiel Doo that, który jest zapowiedzią zbliżającej się długogrającej płyty naszych kochanych Przaśników. Azymic LP już w maju pojawi się na wosku od Funky Mamas and Papas Recordings.

Doo that by Funky Mamas and Papas Rec

Póki co mamy digitalowy singiel z dwoma numerami z Azymica oraz dwoma ekskluzywnymi remiksami. Pierwszy to robota naszego przyjaciela z Belgii - Zamaliego, a drugi to dzieło autorstwa Maceo - firmowane jako kosmos radio re:Swing.

Z nowości wydawniczych związanych z Bontonem i En2akiem to zapraszamy do zapoznania się ze składakiem, który również dziś ma swoją premierę Fonoteka 5 (Remixed). Do pobrania za darmo TU.

Jeśli jeszcze mało Wam niusów o Przaśniku to zapraszamy na ich oficjalną stronę na fejsbuku. Tam wszelkie informacje o nowych produkacjach i imprezach, na których można posłuchać wrocławiaków.

Zapraszamy do zakupów w juno i wspierania polskich artystów :)

/groh

PS. nie zapominajcie też o fejsbukowej stronie Funky Mamas and Papas - zapraszamy!


Bookmark and Share

niedziela, 28 marca 2010

Buszkers w Kosmosie



Yo!

Z opóźnieniem informuje, że dzisiaj, w niedzielę 28 marca, o godz. 15.00 w Radio Roxy FM będziecie mogli posłuchać audycji "Kosmos" w której m.in. znajdzie się mój mix złożony tylko z polskich kawałków! Co więcej, większość z tych numerów to exclusive'y, których wcześniej nie można było nigdzie usłyszeć.

Tracklista:

1. Hal 9000 Intro
2. Rhythm Baboon - Mwoow (Dub)
3. Sonar Soul feat. Square Black - Hitman (Hitman, Razzmatazz Rec., RAZZ 002)
4. Łona/Webber - Drogie JuNouMi (JuNouMi Rec.EP vol.4, JuNouMi Rec., JNM 010)
5. Hal 9000 Interlude #1
6. La Rambla Perversion - Cup Of Wine (...And Then We Realize, Koh-I-Noor Rec., KINR001)
7. Zambon - Soul City Dub (Dub)
8. Hal 9000 Interlude #2
9. Przaśnik - Kenyatta (Azymic, Funky Mamas and Papas Rec., FMAP 009)
10. Sonar Soul feat. Sqbass - Adore (Catz'n'Dogz Remix) (Adore, Razzmatazz Rec., RAZZ 001)
11. The Phantom - Connect The Dots (Dub)
12. Hal 9000 Outro


Cała audycja za parę dni pojawi się u Maceo na soundcloudzie :)

[EDIT]

Tymczasem możecie posłuchać mojego miksu na mixcloudzie - mixcloud.com/buszkers



Pzdr,
Buszkers





Bookmark and Share

wtorek, 9 marca 2010

Maceo remiksuje Przaśnika!

Audycja Kosmos już po raz kolejny pojawia się na naszym blogu, ale znów nie bez powodu.


Szef kosmicznego zamieszania, czyli Maceo nie tylko promuje dobrą muzykę jako disc jockey - jest też producentem (najlepszym przykładem ś.p. kolektyw Niewinni Czarodzieje i ich compostowy sztos "Inspiration").

Maceo po raz kolejny stanął w muzyczne szranki, tym razem z numerem Przaśnika ze zbliżającej się dużymi krokami EPki Azymic (FMAP 009).

Posłuchajcie Kinda Buoyant Thing (Kosmos Radio Re: Swing), który miał swoją premierę w zeszłą niedzielę w audycji Kosmos (trzeci numer w kolejności, zaraz po nowym Flying Lotusie! - cała tracklista w komentarzach).



Wkrótce cały krążek Przaśników na dwunastocalowym winylu. Na płycie obok premierowego materiału od En2aka i Bontone'a remiksy Igora Pudło (Skalpel), Zamaliego oraz oczywiście wspomniany Kosmos Radio Re: Swing.

Pierwsze przecieku już do sprawdzania na angielskim blogu Jelly Jazz.

pozdrawiam kosmicznie,
groh


Bookmark and Share

środa, 27 stycznia 2010

Przaśnik w Kosmosie

W niedzielę miałem okazję pojawić się w promowanej ostatnio przez nas audycji KOSMOS w Radiu Roxy. Podczas muzycznej podróży, której gospodarzem jest Maceo Wyro, duet Przaśnik zagrał ekskluzywny 30 minutowy secik. Dołożyłem też od siebie parę słów o naszych nowych wydawnictwach.


Zapraszam do odsłuchu (tracklista w komentarzach):
KOSMOS 2010 vol.4 feat. Przaśnik & Grohu by KosmoS

Zaraz po seciku usłyszeć można było premierę jednego z utworów z nadchodzącej płyty Azymic. Numer 'Rome-Palermo One Way' to jeden z siedmiu nowych produkcji Przaśnika, które już wkrótce będą na winylu (FMAP 009).

/groh


Bookmark and Share

czwartek, 21 stycznia 2010

Przaśnik na Warsoul


Warsoul to cykl imprez prowadzonych przez Maceo Wyro. Miałem okazję być na paru z nich, więc polecam je z pełną świadomością.

Na najbliższej, sobotniej edycji gwoździem programu będzie Przaśnik, czyli nasze dobro eksportowe. En2ak i Bontone właśnie skończyli nagrywać płytę (AZYMIC EP), której winylowe wydanie będzie oznaczone w katalogu jako FMAP 009. Będzie to pierwszy dwunastocalowy placek w dyskografii Funky Mamas and Papas. Gwarantuję - bardzo fajny materiał!


Z pewnością jeszcze o płycie napiszemy, a wszystkich, którzy chcą sprawdzić przaśnikowy styl zapraszamy w sobotę do warszawskiego Powiększenia.

Obok chłopaków z Wrocławia za deckami pojawi się oczywiście gospodarz cyklu, który nie tylko poprzez Warsoul promuje dobrą muzykę. Audycja Kosmos w Radiu Roxy już uzyskała status wybitnej w polskim eterze. Poniżej przykład z ostatniej niedzieli (tracklista w komentarzach). Enjoy!

KOSMOS 2010 vol.3 by KosmoS

do zobaczenia w sobotę!

/groh


Bookmark and Share