czwartek, 19 stycznia 2012

Teielte - Wooden Love EPZ przyjemnością zapowiadamy nową płytę z logo UKM: Teielte - "Wooden Love" [UKM 011].

Pierwszą płytą w katalogu U Know Me Records był album Teielte. Prawie półtora roku od debiutu do rąk słuchaczy trafia sześć nowych kompozycji, które nie tylko ugruntowują pozycję lidera polskiej sceny Nu Beats, ale mają potencjał stania się muzyczną wizytówką współczesnej muzyki z nad Wisły.

Teielte to utalentowany producent muzyczny pochodzący z Płocka (rocznik ‘82), wychowany na klasycznym hip-hopie i zafascynowany współczesną sceną new beats. Jego debiutancki album Homeworkz był wydarzeniem na rodzimym rynku muzycznym. To dzięki niemu nowa oficyna szybko pojawiła się na ustach poszukiwaczy nowych brzmień. Poprzeczka została zawieszona wysoko.

Na nowej płycie obok Teielte pojawia się inny reprezentant U Know Me – Daniel Drumz, a na kompaktowej wersji EPki w bonusowym utworze usłyszeć można Wojtka Soburę, którego solowy album już w marcu ukaże się sumptem UKM. Miksem i masteringiem materiału zajął się specjalista od elektronicznego brzmienia – Mateusz Majewski z Concrete Cut Studio.

Przed chwilą opublikowany został drugi singiel - "DONT" z gościnnym udziałem Daniela Drumza.

Teielte - Don't feat. Daniel Drumz [UKM 011] by U Know Me Records


Skoro płyta muzycznie miała być wyjątkowa to UKM postarało się (zgodnie ze swą tradycją) o wyjątkowe walory artystyczno-wizualne wydania. Tym razem pełną oprawę graficzną płyty przygotował Swanski – postać w świecie sztuk graficznych bardzo ceniona. Tradycyjnie też ukażę się wydanie winylowe albumu (300 sztuk PICTURE DISC z kolorową okładką) oraz rozbudowane o sześć remiksów singlowego „Selcouth” specjalne wydanie kompaktowe (w ilości tylko 150 sztuk).Kompakt dostępny będzie już na imprezie promocyjnej w warszawskiej Cafe Kulturalna (27.01.12), wersja digitalowej pojawi się na Bandcampie UKM od 30.01.12., a winyl dostępny będzie najpóźniej na początku lutego (wraz z nową płytą Eltrona Johna [UKM 010]).


pozdrawiam,
Groh

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

bardzo dobra oprawa graficzna. pozdrowienia z poznania. rso196