poniedziałek, 25 kwietnia 2011

20. maja - U Know Me Night II


Druga odsłona imprezy U Know Me Night to kolejna prezentacja tego co najciekawsze dzieje się we wciąż rozwijającej się scenie nu-beats/future hip-hop. Tym razem naszą imprezę współfirmuje też kultowa berlińska oficyna wydawnicza Project: Mooncircle, która na swoim koncie ma już 79 pozycji! PMC reprezentowany będzie przez dwóch, słynących z żywiołowych występów na żywo producentów, obok których żaden miłośnik nu-beats’ów nie może przejść obojętnie - Robot Koch i fLako!

20.05.11 (Piątek)
Project: Mooncircle and U Know Me Night!
En2ak "Celestial Toyroom" LP release party
Cafe Kulturalna (Warszawa)
start 22:00
bilet 15zł

LIVE:
Robot Koch (Project: Mooncircle, Berlin)
fLako (Project: Mooncircle, Londyn)
En2ak (U Know Me, Wrocław)
Teielte (U Know Me, Warszawa)

DJs:
Groh (U Know Me, Warszawa)
Burn Reynolds (Soul Service, Warszawa)


Linki do eventu na FB i Last.fm - podbijajcie!


Kolejną płytą w katalogu UKM jest solowy debiut En2aka, czyli pochodzącego z Wrocławia producenta (współtworzącego znany z winylowych produkcji wytwórni Funky Mamas and Papas duet PRZAŚNIK). Album "Celestial Toyroom" to niesamowita wyprawa w głąb kosmicznych dźwięków, a wsparcie muzyczne od Mr.Krime’a, Monosylabikk, Seba Zillnera czy Envee’go potwierdza wysoko postawioną poprzeczkę. Zbliżająca się impreza będzie pierwszą oficjalną imprezą promującą owe wydawnictwo, na której En2ak zagra specjalny LIVE ACT.

Zobaczcie kosmiczny klip do drugiego singla en2ak feat. Seb Zillner - 'Who Mourns for an Android?'


W celu uświetnienia wieczoru na specjalne zaproszenie przylecą dwaj najbardziej znani przedstawiciele berlińskiej oficyny Project: Mooncircle, czyli Robot Koch (Berlin) oraz fLako (Londyn).

Robot Koch to berliński producent, który znany jest głównie z trzech płyt projektu Jahcoozi. Nagrał także swoje dwa solowe albumy - "Death Star Droid" oraz zeszłoroczny "Songs For Trees and Cyborgs", na którym robi dobry użytek ze zdobyczy nowoczesnej basowej muzyki: postdubstep, dubstep, wonky hiphop, mieszając i zmieniając te gatunki i stylistyki, dodając żywe instrumenty i wokale.


fLako (właściwie Daria Rojo-Guerry) to urodzony w Chile, dorastający w Berlinie, a obecnie mieszkający w Londynie jeden z najgorętszych producentów tego roku. Wydaje od 2008, a jego EPka „Mini Tollbooth” z grudnia zeszłego roku zrobiła piorunujące
wrażenie na świecie. Został okrzyknięty jednym z ciekawszych producentów ostatnich miesięcy, a o jego remiksy zabiegają muzycy z najwyższej półki. Jego styl to połączenie nu-beatsowych dźwięków z bardziej organicznym brzmieniem. Warto dodać, że jego wizyta w Polsce będzie miała miejsce dwa tygodnie po wydaniu nowego dwupłytowego albumu "The Mesektet"(o którym niedawno pisaliśmy).

Obydwaj panowie słyną głównie z żywiołowych występów na żywo co zobaczyć i usłyszeć będzie można na piątkowej imprezie. Zobaczcie jak gra Robot Koch:Specjalny live-act zagra okrzyknięty przez wielu polskim, nowobrzmieniowym debiutantem roku 2010, pochodzący z Płocka – Teielte, którego album otworzył wydawniczą listę UKM we wrześniu zeszłego roku. Nie często można go spotkać w warszawskich klubach, a dodatkowo nie ukrywając własnych fascynacji naszymi gośćmi z zagranicy, na U Know Me Night przygotowuje specjalny występ na żywo.

Na deser sety dwóch organizatorów imprezy – Groha, czyli właściciela i dyrektora artystycznego U Know Me Records oraz Burna Reynoldsa reprezentującego legendarny skład Soul Service.

O tej imprezie będzie się mówić długo!

Zajrzycie?

pozdrawiam,
groh

Brak komentarzy: