czwartek, 4 lutego 2010

Trzy nowe płytyAżeby dać wyraz mniejszym lub większym zbierackim skłonnościom w niektórych piszących tutaj, jakiś czas temu wprowadziliśmy na blogu dział "Ostatnio kupione płyty". Jest gdzieś z prawej strony. Niestety, trudno go zauważyć, nie wiadomo, co to właściwie znaczy "ostatnio" i co to właściwie za płyty. Dlatego, chcąc wpisać parę nowych rzeczy, postanowiłem obwieścić w poście co pod moją ksywą tam dziś trafia. (a propos pojawiających się pytań: "DJ Fil" to nie jest moje prawdziwe imię i nazwisko)

1. Linkwood/House Of Traps/Fudge Fingas "EP4"Świetna deephouse'owa epka, oznaczona numerem 4 w katalogu wytwórni Firecracker. Liczy się dla mnie przede wszystkim jeden trak: Linkwood & House Of Traps "Barely Eagle". Ciężka, hipnotyzująca sekcja rytmiczna plus mocno pofiltrowane smyczki i wokale, budujące senny, acz niepokojący nastrój przez prawie osiem minut. Miazga. Do odsłuchania TUTAJ

2. Rainer Weichhold "Flashmobbing EP"Druga rzecz, to znowu epka - tym razem z katalogu niemieckiego Great Stuff. Rzecz bardziej surowa od strzału powyżej, bliższa tech-house'owi, chociaż wpływy nu-disco na pewno są silne. Tym razem do POSŁUCHANIA polecam kawałek "Infernal" w remixie Juana Sancheza.

3. DJ Goodka/DJ Moar "Groovology"Wreszcie, coś bardziej lajtowego - album od dwóch francuskich producentów związanych z Trad Vibes Records. Żeby znowu przypiąć metkę, to trzeba byłoby powiedzieć, że to oparte o wyraziste bity nu-disco, czerpiące garściami sample z jazzu, swingu, muzyki filmowej i disco lat 60 i 70. Tempo kawałków trzyma się koło 115 bpm, ale rytm rzadko idzie prosto. Polecam, bo tytułowego groove'u w paru trakach faktycznie w tym dużo. Próbka TUTAJ.

No tyle. Pozdrowienia,

DJ FilBookmark and Share

Brak komentarzy: