niedziela, 14 lutego 2010

The Clonious

Rzadko bywa tak, że zajaram się albumem dopiero po jego zakupie na winylu. Po prostu albumy zazwyczaj kupuję po wielokrotnym przesłuchaniu, ale czasem opłaca się odrobina szaleństwa.


Ponieważ dziś Walentynki, więc mogę przyznać, że zakochałem się. Zakochałem się w muzyce Cloniousa.


Wszystkie te wyznania zrodziły się po przetestowaniu na dobrym odsłuchu, wydanego w znamienitej Ubiquity Records albumu Paula Movahediego aka Cloniousa "Between the Dots".

Płyta wydana w październiku 2009, więc jak zwykle zamuliłem ;)

Muzycznie jest to połączenie jazzu, hip-hopu i przede wszystkim elektroniki. Sporo o płycie mogą powiedzieć goście: Dorian Concept, Dudley Perkins, Zanshin, Georgia Anne Muldrow czy Musinah z singlowego One at a time, który wkleiłem powyżej.


Download: The Clonious – 693 Ballons (feat. Dorian Concept & Cid Rum)

Zaintrygowało mnie w podziękowaniach na płycie zdanie: Hugs to my best friends and musical mentors Olivier & Clemens, without you I would listen to wackass German-hiphop-instrumentals...

Zagadkowa fascynacja germańskim rapem szybko się rozwiązała - bohater tego wpisu jest Austryjakiem (23-letnim mieszkanicem Wiednia). Oto muzyczny dowód:

The Clonious presents his Vienna (DJ mix) by affine records

Na deser inny secik, który nagrany został w tym roku dla Andrew Meza'y, o którym już wspominaliśmy kiedyś na naszym blogu (był na Warsoul z Electric Wire Hustle).


Download: THE CLONIOUS - MY ABC (Tracklist)

Z Wiednia do Polski niedaleko, więc mam nadzieję, że lada chwila Clonious pojawi się u nas z setem/live actem (chyba, że znów coś mnie ominęło).


pozdrawiam,
groh


Bookmark and Share

Brak komentarzy: