wtorek, 25 grudnia 2012

Daniel Drumz - Sleepless State Of Mind EP

Daniela Drumza chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W Polsce znany jest głównie jako znakomity didżej i autor legendarnych miksów. Trzeba jednak wiedzieć, że Daniel to także świetny producent, czego najlepszym dowodem jest jego druga solowa EPka, która miesiąc temu ukazała się sumptem U Know Me Records

Po niemal dwóch latach wydawniczej przerwy Daniel Drumz powrócił z nowym materiałem. O ile poprzednia EP była pewnego rodzaju rozliczeniem się z przeszłością muzyczną dla Daniela tak "Sleepless State Of Mind" [UKM 019] jest zdecydowanym krokiem naprzód i dość wyraźnie wskazuje kierunek następnych wydawnictw.

Do tytułowego utwory powstał nakręcony w Polsce przez Paulinę Nurkowską klip.Oto kilka wypowiedzi na temat płyty:

"I like "Not This Time" and "On Dope" - it makes me happy! Good quality release, definitely to play in funky clubz"
Pixelord (Civil Music, Leisure System)

"Brilliant uptempo music, out of time and off the hype, much support to Danillo, my TOP 1 to "On Dope""
Fulgeance (Musique Large, Melting Pot Music)

"Pamiętam jak kiedyś największym komplementem dla numeru było, że brzmi jakby nie był zrobiony w Polsce. Od tamtego czasu już zdążyliśmy trochę dogonić świat, ale Daniel Drumz nie gra funku, tylko ucieka do przodu. Na tej EP-ce jest przyszłość! A numer "Not This Time" wygrywa wszystkie zawody."
Twardowski (U Know Me Records)

"Gruba EP-ka! Bardzo się cieszę, że Daniel uległ tym nowym zbasowano-syntezatorowym brzmieniom - z jego funkowo-hiphopową duszą takie granie wychodzi mu wyjątkowo lekko i wdzięcznie. Wszystkie nagrania prezentują się znakomicie jednak utwór tytułowy to (prawdopodobnie) mój faworyt. Singiel pakuję do DJ'skiego kufra i z przyjemnością wspieram w audycjach."
Harper (Polskie Radio IV "Czwórka")

"Zajebista EP-ka, wszystkie numery na równym, wysokim poziomie."
Mentalcut (Car Crash Set Records)

"Daniel zawsze pełna klasa, wszystkie kawałki są mega"
Catz n’ Dogz (Pets Recordings)

Na winylu mamy 4 oryginalne utwory, a wersja cyfrowa wzbogacona jest o dwa świetne remiksy od Enveego i Kixnare'a. Do każdego winyla dołożony został indywidualny kod, który umożliwia ściągnięcie wersji cyfrowej (wraz z remiksami).


Wydawcą "Sleepless State Of Mind" EP jest oczywiście U Know Me Records. EPka ukazała się w ilości 500 sztuk, a dostać ją można:

w szczecińskim DOBRZE WIESZ STORE

w ASFALT SHOPIE

w warszawskim SIDE ONE

w krakowskim RECORDS DILLAZ

w japońskim JET SET

w niemieckim HHV.de

i w brytyjskim Juno

Miks i mastering materiału popełnił Mateusz Majewski, a okładkę złożył Tomasz Greber z pomocą Maji Szlajndy.

Po miesiącu od wydania możemy poszczycić się rekordowym wynikiem w historii UKM sprzedaży winyli, więc jeśli chcecie mieć ten krążek w posiadaniu sugeruję ruszyć do sklepu (wystarczy kilka kliknięć myszką).

piona!

/groh

Brak komentarzy: