piątek, 4 maja 2012

Sobura "Oganic Lo-Fi" [UKM 012]


Zacznijmy od video teasera:
Jak widać mamy do czynienia z kolejnym wydawnictwem od U Know Me Records i tym razem muzyczna podróż z Wojtkiem Soburą to kierunek zbytnio nieeksploatowany do tej pory w UKM - jazz!
Wojtek Sobura - perkusista, producent, kompozytor. Pochodzi z Kielc, do Warszawy sprowadziła go w 2000 roku edukacja na tzw. "Bednarskiej", czyli jednej z niewielu w Polsce szkół muzycznych o profilu jazzowym. Przez te 12 lat jako perkusista przewinął się przez dziesiątki zespołów, głównie oscylujących w gatunkach tj. jazz, hiphop, soul, r&b, pop/rock. Na co dzień w studio współpracuje z kolektywem producenckim Trio z Ulrychville (wraz z Dominikiem Trębskim i Jurkiem Zagórskim) oraz z Dj'em Envee. Obecnie jest członkiem zespołów tj. Muzykoterapia, Kasia Nosowska "8", Ritmodelia. Jako producent, realizator i kompozytor udzielał się przy najnowszej płycie Muzykoterapii pt. "Piosenki Izy" oraz debiutanckim albumie Pablo Hudiniego pt. "Ydżak". Jego pierwsza autorska płyta pt. Organic Lo-Fi ujrzała światło dzienne pod koniec marca i dostępna jest na winylu i kompakcie.

No to posłuchajmy:Kilka słów o płycie od autora:
"Wszystkie kompozycje są mojego autorstwa, z grubsza zaaranżowane w domu przy pomocy Ableton Live a zmiksowane w nieistniejącym już Oblech Studiu na Cubase. Materiał wyjściowy były to głównie płyty z muzyką współczesną, poważną i free jazzem. Poza perkusją nagraną w studiu nie ma właściwie żadnych żywych partii instrumentalnych - wszystko to sample. Materiał powstawał i był miksowany w pierwszej połowie 2011 roku. Na płycie nie ma żadnych gości."
Grafikę z okładki stworzyła Marta Zając, okładkę złożył Konrad Wullert.
Mastering materiału zrobił Marcin Cichy (Skalpel).

Biały winyl oraz kompakt dostępny jest m.in. w Asfalt Shopie i sklepie SideOne oraz bezpośrednio u nas pod sklep@junoumi.com

Na koniec dwie recenzje:
Jakuba Knery z Popup Music i Bartka Chacińskiego z Polityki

i dodam jeszcze, że Wojtek niesamowicie wypada na żywo. Cały materiał odgrywa sam z perkusją i kontrolerem na scenie. Warto to zobaczyć, a najbliższa okazja 19.05.12 w Gdańsku w klubie Buffet.

pozdrowienia,
groh

Brak komentarzy: